HISTORIA

Toscanella. pl jest jedynym polskim dystrybutorem wyrobów skórzanych włoskiego producenta Pierotucci, marek takich jak Fortunata, Toscanella i Campo dei Fiori.

Kilka słów nt. historii manufaktury Pierotucci:

1970r. - młody Piero Tucci zaczął sprzedawać szyte przez siebie męskie paski oraz torebki na ulicy Toscanella we Florencji 

1972r. -  Piero Tucci wraz z grupą wybitnych rzemieślników tworzy oficjalną manufakturę Pierotucci Italian Leather Workshop, dla których najważniejsza staje się jakość produktów oraz dbałość o detale

Oferta warsztatu powiększyła się o skórzane damskie torebki oraz mniejsze skórzane akcesoria jak portfele, portmonetki, rękawiczki oraz damskie paski.

Rozpoznawalność marki rośnie, niebywały kunszt i precyzję wykonania zaczęły doceniać światowe domy mody. Pierotucci szyło m.in. dla takich projektantów jak Hugo Boss, Bally, Valentino, Fratelli Rossetti, Dunhill czy Cole-Haan .

1974r. - Piero wraz ze swoją żoną Lorettą otwierają pierwszy butikowy salon na ulicy Porta Rossa we Florencji

Wraz ze wzrostem popularności, oferta poszerzała się o kolejne kolekcje torebek, portfeli, skórzanych kurtek, płaszczy oraz butów.

1985r. - manufaktura została przeniesiona do większego warsztatu w celu zapewnienia rzemieślnikom większego komfortu oraz przestrzeni do kontynuowania tradycji rzemieślniczych sięgających XV wieku

Produkty Pierotucci sprzedawane są w ekskluzywnych butikach na całym świecie.

1994r. - tuż obok manufaktury otworzony został oficjalny showroom

1999r. - Pierotucci wraz z mistrzami rzemiosła z Florencji, Rzymu oraz Neapolu tworzy kolekcję ekskluzywnej biżuterii ze złota oraz kamieni szlachetnych i półszlachetnych Od początku manufaktura Pierotucci kontynuuje tradycję „Made in Italy”, w której wszystkie części wyrabianych w manufakturze produktów pochodzą z Włoch.

"Made in Italy" to coś więcej niż kraj pochodzenia wyrobów, to miejsce w którym jakość spotyka się z designem i mistrzostwem rzemiosła.

Witamy zatem w miejscu, w którym każdy znajdzie wyjątkowe, ręcznie robione torebki z duszą zaklętą w Toskanii. 

Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy, e-mail sklep@toscanella.pl lub pod nr telefonów: +48 506256264, +48 669979715.

Załoga sklepu
Toscanella.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl